بررسی SDK (کیت توسعه ی اندروید)

متخصصان اندروید

نویسنده : ناصر خالدی

دسته بندی : مقدماتی

برچسب ها :

تاریخ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۷

بررسی SDK (کیت توسعه ی اندروید)

SDK مخفف کلمات Software Development Kit به معنای کیت توسعه ی اندروید می باشد, که شامل مجموعه توابع و کتابخانه های کامپابل شده ای می باشد که تولیدکنندگان نرم افزار برای آسان کردن برنامه نویسی برای محیط یا سکوی خاص فراهم کردند و در اختیار برنامه نویسان کاربردی قرار دارد. این ابزار ها شامل دیباگر (ابزار اشکال‌ زدا)، کتابخانه‌ها، شبیه‌سازی تلفن همراه مبتنی بر QEMU، مستندات، کد نمونه و خودآموزها می‌شود. در حال حاضر پلتفرم‌های توسعهٔ پشتیبانی‌شده شامل کامپیوترهایی می‌شوند که لینوکس (هر نوع توزیع مدرن دسکتاپ لینوکس)، Mac OS X 10.5.8 به بعد و ویندوز ۷ (قبلاً XP) یا نسخه‌های بعد آن را اجرا می‌کنند. از مارس ۲۰۱۵، SDK در خود اندروید موجود نیست، ولی توسعه نرم‌افزار با استفاده از اپلیکیشن‌های تخصصی اندروید امکان‌پذیر است.

به وسیله این کیت اپلیکیشن ها برای اندروید طراحی می شوند, همان طور که در پست های قبلی گفتیم اپلیکیشن های اندروید با استفاده از Android SDK به زبان جاوا توسعه می یابند.

 

برای دانلود این نرم افزار باید ابتدا نرم افزار Android Studio را از این لینک دانلود کنید و بعد از درون خود Android Studio شروع به نصب و دانلود کنید. که در آموزش های بعدی توضیح داده خواهد شد.

 

دانلود محتوا :    دانلود به صورت pdf