چگونه برنامه نویسی اندروید را شروع کنم؟

متخصصان اندروید

نویسنده : ناصر خالدی

دسته بندی : مقدماتی

برچسب ها :

تاریخ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۷

اندروید

همون طور که در پست قبلی گفتیم اندروید سیستم عامل متن بازی بود که اولین بار بر روی تلفن های هوشند دستی قابل دسترس بود اما امروزه بر روی سیستم های دیگری مثل ماشین ها, تلویزیون ها و …

این سیستم عامل کاملا متن باز است, و هر کس که توانایی برنامه نویسی داشته باشد می تواند برای این سیستم اپلیکیشن طراحی کند و آن را در استوری های اندروید برای بفروش قرار دهد یا از طریق های مختلف درون آن تبلیغ انجام بدهد و درآمد کسب کند.

رتبه اندروید

اندروید از نظر رتبه بندی در رده ی بالای قرار دارد و در زمانی که بنده این مطلب را تهیه میکنم, محصول جدید و مشترک بین گوگل و سامسونگ به نام Samsung Galaxy S8, قدرت و امنیتش از آیفن نیز بیشتر شده است.

اندروید مزیت های مانند :

می باشد که همگی امتیاز گوگل را افزایش میدهند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل انعطاف پذیر بودن اندروید و متن باز بودن آن, یک برنامه نویس اندروید می تواند برنامه های زیادی به گونه ای که میخواهد طراحی و پیدا سازی کند بودن هیچ محدودیتی, البته شایان ذکر خواهد بود که ایده ساخت اپ به برنامه نویس آن بر میگرد و این ممکن است خطرناک باشد چون می توان به راحتی یک برنامه ی هک با آن طراحی کرد, اما با ارتقای روزافزون اندروید سیستم های امنیتی اندروید بیشتر این اپ ها را می شناسند و در هنگام نصب اخطار های لازم را به صاحب دستگاه نمایش می دهند.

بورس اندروید

      شاید در گذشته وقتی صحبت از برنامه نویسی و درآمد آن میشود, پاسخی جز درآمد ناچیز آن و سختی های زیاد کار وجود نداشت, حتی وقتی اشاره می شد که چطور ثروتمندترین مردان دنیا مثل بیل گیتس (مایکروسافت)، مارک زاکربرگ (فیسبوک)،  لری الیسون (اوراکل)، استیو جابز (اپل) همگی از دنیای کامپیوتر و آی تی دارند پول بدست می آورد جواب مشترک همه این بود که اینجا ایران است و قانون کپی رایت ندارد. بعضی ها هم متاسفانه این تعبیر را داشتند که برنامه نویس در ایران همانند یک برده برای کافرما است و در ازای حقوق کم، کار زیادی باید انجام  دهد. اما این در حالی است که برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین شغل های دنیاست.

بورس مربوط به اندروید در کشور های خارجی بسیار بالا است, اما در ایران به تازگی جا افتاده و در حال اوج گرفتن است و آمار ها نشان داده است که بالای ۲۱ میلیون تلفن هوشمند با سیستم عامل اندروید در ایران وجود دارد.

اما در زمانی که میزان درآمد برنامه نویسان و اپلیکیشن های موفق را بررسی بکنیم به نکات زیر می رسیم :

 

چرا اندروید؟

اندروید همان طور که در گذشته گفته شد ابزارو آموزش ها زیادی در وب دارد و از همه مهم تر متن باز و قابل انعطاف می باشد که برنامه نویسان می توانند هر اپی به هر شکلی که بخواهند, بسازند بدون محدودیت. راه های زیادی برای درآمد زایی توسط اندروید وجود دارد و اپ های بسیاری در این زمینه به وجود آمده اند که راه های درآمد را برای کاربران هموار کرده اند, اگر بخواهیم اپی در این زمینه را مثال بزنیم می توان تلگرام و اینستاگرام را نام برد.

و به راحتی و اعتماد می توان گفت هر کس که برنامه نویسی اندروید یاد گرفته یا در حال یادگیری آن است, هم آینده ای زیبا می تواند برای خود بسازد و هم می تواند در بین راه یادگیری خود, درآمد زایی نیز داشته باشد.

چگونه برنامه نویسی برای اندروید را شروع کنیم ؟

     برای شروع برنامه نویسی اندروید باید ابتدا پشتکار داشته باشید, و همواره درحال یادگیری باشید. اگر تازه کار هستید و تازه در اول راه هستید و می خواهید استارت کار برنامه نویسی خود را بزنید, بهتر است از اولین پست ما در این سایت به نام اندروید چیست؟ شروع کنید و به ترتیب آموزش ها را دنبال کنید. چرا که سایت جاده برنامه نویسی قصد دارد به آموزش تخصصی اندروید به زبان فارسی بپردازد و از صفر تا … اندروید را به صورت کامل و زبان فارسی و با بهترین متد های آموزشی دنیا برای کاربران ایران آماده کند. که بزودی اپلیکیشن اندرویدی آن نیز در دسترس خواهد بود.

 

دانلود محتوا :  به صورت pdf